Spustili jsme projekt Ženy podnikejte!

Mnoha ženám nechybí schopnosti, ale sebevědomí a odvaha pustit se na vlastní pěst do podnikání. Pokud se některé z nich odhodlají vznikají skvělé projekty a právě to bychom chtěli podpořit. Chceme pomoci ženám, které váhají a přinést jim sérii právnických a businessovych rad ve formě článků s jasným obsahem.

STEINIGERS Zeny podnikajte

Co je obsahem

Ženy podnikejte! je projekt, který zahrnuje několik aktivit na podporu žen v podnikání. V první řadě je to série článků, které vycházejí pravidelně. Obsahem článků je vždy příklad konkrétní ženy, která se pasuje s nějakým podnikatelským problémem nebo otázkou. Na konkrétních příkladech řešíme otázky právních a businessového úskalí a možných řešení. Články jsou psány způsobem, který přináší užitek začínajícím podnikatelům bez ohledu na to, zda už nějaké znalosti o právu a byznysu mají.

Proč projekt vznikl

Projekt vznikl na základě iniciativy žen naší právnické kanceláře. Mnohé právnické a finanční skupiny se věnují vzdělávání a informování odborné veřejnosti, ale jednoduché návody jak s podnikáním začít jsou na našem trhu nedostatkovým zbožím. Většinou se každý podnikatel musí takříkajíc naučit na vlastních chybách.

My ženy většinou děláme tisíc věcí najednou a při zaměstnání, domácnosti, případně dětech a vlastních koníčcích nám zbývá jen velmi málo času na vyhledávání informací o založení vlastního byznysu. Přitom jsou mnohé z nás velmi kreativní a v hlavě nosíme propracované projekty, které možná nikdy nespatří světlo světa, protože na to často nemáme čas. A právě proto přicházíme s touto iniciativou aby se ženy nejen nebáli začít podnikat, ale abychom jim na to poskytli i jasný návod jak začít. - Alexandra Letko, iniciátorka myšlenky.

Co je jeho cílem

Cílem projektu je ukázat ženám, že podnikání není pouze pro muže a že z daleka není tak složité jak se možná na první pohled zdá. Chceme je také povzbudit aby se nebáli šli za svými sny. Na sérii byznysově laděných článků by měli navázat rozhovory se zajímavými ženami - podnikatelkami jako inspirace a příklad toho jak se ony vyrovnali s úskalími podnikání.

Kdo články píše

Na celém projektu pracuje tým lidí, který se skládá z mužů i žen různých zaměření aby pohled na věc nebyl jednostranný, ale abychom naopak přinášeli širokoúhlý záběr různého spektra bisnisových, právních ale i lidských rád.

Články s radami pro začínající podnikatelky píše budoucí právnička a žena mnoha zaměření Magdaléna Karvajová.

Této úlohy jsem se zhostila s velkým nadšením a musím říci, že mě práce na článcích velmi baví, člověk se rozsáhlým průzkumem vždy dozví něco nového. Zároveň se vím vžít do postavení ženy v byznysu a tato problematika je něco, co mě osobně zajímá, - říká Magdaléna.


Sledujte nás i nadále a dozvíte se více. Sledujte také nově vznikající web www.zenypodnikajte.sk

Facebook Twitter Google+ LinkedIn