Novinky

Úspěšný webinář Jak danit kryptoměny v Čechách a na Slovensku

Kryptoměna a podnikání s ní spojené se stávají stále více diskutovaným tématem už i na Slovensku a Čechách. Jelikož úprava legislativy reaguje na toto téma pomalu, množí se otázky jak legálně obchodovat a následně zdaňovat kryptoměny. Tomuto tématu se věnovalo i druhé pokračování úspěšného webináře Jak danit kryptoměny v Čechách a na Slovensku # 2. B2B edition, které se konalo online 24. února 2021.

Spustili jsme projekt Ženy podnikejte!

Mnoha ženám nechybí schopnosti, ale sebevědomí a odvaha pustit se na vlastní pěst do podnikání. Pokud se některé z nich odhodlají vznikají skvělé projekty a právě to bychom chtěli podpořit. Chceme pomoci ženám, které váhají a přinést jim sérii právnických a businessovych rad ve formě článků s jasným obsahem.

Na konferenci Techsummit 2019 se probírala budoucnost byznysu

V Bratislavě ve dnech 29. - 30. května 2019 proběhla konference Techsummit 2019. Naši kancelář Steiniger law firm na této akci nabité technologickými novinkami zastupoval Matej Turjanik. Se svou přednáškou o technologii blockchain vystoupil 30.5. v sekci Průmysl 4.0.

Stali jsme se členy AmCham

Je nám potěšením oznámit vám, že jsme se stali členy Americké obchodní komory v SR - AmCham Slovakia. Americká obchodní komora je jednou z největších a nejaktivnějších zahraničních obchodních komor na Slovensku s členskou základnou 330 slovenských a mezinárodních společností.

Festival budoucnosti IXPO 2019 předvedl nejnovější technologie

První ročník největšího technologického festivalu na Slovensku IXPO 2019 se konal 26.-28. dubna. Festival přinesl kromě nahlédnutí do budoucna přednášky 97 spíkrov z celého světa, mezi nimi i našich odborníků Filipa Petrince s tématem GDPR a Lukáše Steinigera s přednáškou z oblasti kryptomen a financí.

Právní témata na konferenci eventových agentur Event Rulezz 2019

Nejen právnické konference jsou prostředím, kde se můžete dozvědět něco zajímavého o zákonech. Důkazem toho byla i nová konference eventových agentur Event Rulezz 2019, kterou organizovala agentura PS Events. Lukáš Steiniger vyprávěl o GDPR, o placení poplatků organizaci SOZA a nevynechal ani novinku § 65 zákona o DPH, který se dotýká i eventových agentur a jejich klientů. Konference se konala v krásných prostorách Mlynice v Bratislavě.

Noc Brandingu přinesla zajímavé pohledy na budování značky

V pondělí 7. května jsme se ocitli ve skvělé společnosti přednášejících Rudolfa Letka (GoBigname), Zuzany Ďurčekové (Made by Vaculik) a Milana Zimního Kovala alias Juniora abychom přinesli odborné pohledy na branding. Právní stránku zabezpečení značky prezentoval Lukáš Steiniger.

Spolupráce s GoBigname

Spoločnosť STEINIGER začala spoluprácu so značkou GoBigname spoločnosti Big Name, s.r.o. v oblasti namingu a brandingu, kde poskytuje najmä právnu podporu v oblasti licencovania a ochranných známok.