Úspěšný webinář Jak danit kryptoměny v Čechách a na Slovensku

Kryptoměna a podnikání s ní spojené se stávají stále více diskutovaným tématem už i na Slovensku a Čechách. Jelikož úprava legislativy reaguje na toto téma pomalu, množí se otázky jak legálně obchodovat a následně zdaňovat kryptoměny. Tomuto tématu se věnovalo i druhé pokračování úspěšného webináře Jak danit kryptoměny v Čechách a na Slovensku # 2. B2B edition, které se konalo online 24. února 2021.

Photo webinar

 

Webinář organizovala kryptomenová burza Binance Czech & Slovak s podporou Binance a portálu Kryptomagazin.cz. Diskutujícími hosty byli Michal Hanych, daňový poradce, advokát, zakladatel SimpleTax a SimpleLaw (simpletax.cz) a náš kolega Lukáš Steiniger, právník a spoluzakladatel Steiniger Law Firm.

Témata webináře se týkaly obchodního práva, aktuální legislativy a v neposlední řadě otázky správného zdanění zisků z kryptoměn. Sledující účastníci webináře se měli možnost zapojit do diskuse kladením otázek prostřednictvím formuláře zveřejněného předem.

Celý webinář si můžete prohlédnout zde: VIDEO

Diskuse přinesla řadu zajímavých podnětů, podobně jako její předchozí ročník, který můžete vzhlédnout zde: Jak danit kryptoměny v Čechách a na Slovensku #1

První ročník se věnoval tématům jako základy zdanění, nástroje na dohled nad transakcemi, ale řešil také otázky jako "Která země je nejlepší na zdanění krypta." nebo "Je nutné zdanit nákup zlata za krypto?"

Co je to Binance: Binance je burza kryptoměn, která poskytuje platformu pro obchodování s různými kryptoměnami. Od ledna 2018 je Binance z hlediska objemu obchodování největší kryptomenovou burzou na světě. Společnost Binance založil vývojář Changpeng Zhao původně v Číně. Binance Czech & Slovak je výhradním zástupcem pro Českou republiku a Slovensko.

Organizátorům děkujeme za pozvání.


Pokud vás zajímá téma kryptoměn a chtěli byste se o ní dozvědět více: Čtěte.

Hledáte odborníka na zasvěcení do investic v kryptoměnách legální a právní cestou? Neváhejte kontaktovat přímo našeho odborníka – Lukáše Steinigera.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn